bob-art.com.pl

Blog arytstyczny

Limonka Kaffir

| 0 comments

Limonka Kaffir

Limonka Kaffir – do czego służy ?

Wyjaśniającniezwykłość limonki kaffir trzeba ruszyć od tego, że można ją spotykać pod rozmaitymi nazwami – papeda, dzika limonka, tajska limonka. Ale bez względu na to, jak się ją nazwie zawsze należy do rodziny roślin cytrusowych – jest bardzo cytrusowa i aromatyczna.

Suszone liście limonki typu kaffir są mocnym szczegółem dań w jedzeniu tajskim. Limonka kaffir jest wielce aromatyczna i niezwykle ożywcza, lecz kaffir liście są z zewnątrz: ciemnozielone i lśniące a w środku: porowate i blade. Wystarczytrochę potrzeć liść, aby zwietrzyć zdefiniowany aromat. Świeże liście limonki kaffir trzymają swoją świeżość przechowywane w chłodziarce przez co najmniej 2 tygodnie – dostępne i nie mniej popularne są również suszone liście limonki.

Co można przyrządzić i gdzie dodać liście kaffiru?

Warto wtrącić, że wonne liście kafiru są zbyt twarde, aby jeść je w przyrodniczej formie – zwykle dołącza się je w ostatniej fazie kucharzenia. Wiele orientalnych wzorów wręcz żąda tego, by skorzystać z tej części limonki kaffir. Wiele ciekawych przepisów można znaleźć na blogu kulinarnym.

Co można sporządzić i gdzie dołączyć liście kaffiru?

Możemy sprawić: różnorodne zupy np. Tom Yum, mącone potrawy pieczone, sałatki na podstawie curry, gulasze i buliony, pasty.W wielu strawach stosuje się je na zasadzie analogicznej do zastosowania naszych rodzimych liści laurowych. Wolno dania przygotować z ich udziałem poprzez wrzucanie liści w całości bądź pociętych na mniejsze kawałeczki. garnka całe lub pocięte na mniejsze kawałki. Fascynującym projektem jest także zrolowanie i posiekanie.Jeśli ktoś lubi używać chińskiej techniki smażenia na trwale rozgrzanym oleju tzw. stir fry – też będzie mógł twardo zagospodarować w niej kaffir liście.

Gdzie można nabyć kaffir?

Jeszcze do niedawna zakupienie liści kaffir w naszym kraju niemalże graniczyło z cudem, całe szczęście poprzez sposobności sieci internetowej współcześnie każdy może to zrobić w dobrzeurządzonym sklepie online wygodnie siedząc w ulubionym fotelu. Przykładem takiego miejsca jest chociażby www.pastry.com.pl – sklep internetowy.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 22.01.2018 19:14:52)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 24.12.2017 07:53:17)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz